Озеро Несамовитое

Виїзд групи в 9-00 від готелю. Переїзд до бази «Заросляк» (50 км — приблизно 1,5 години в дорозі) Від бази до озера пішки йти приблизно 7,5  км в один бік. Повернення до готелю приблизно в 19-00. Із собою треба мати сухпайки, дощовики зручну обув, яка добре тримається на нозі, теплий одяг.

Несамовите — одне з найвище розташованих озер Українських Карпат (1750 м. над рівнем моря). Лежить у межах Карпатського національного парку, у льодовиковому карі (впадині) на східних схилах гори Туркул (хребет Чорногора). Несамовите — льодовикового походження. Довжина озера 88 м, ширина 45 м. Формою воно дещо нагадує Антарктиду. Озеро живиться переважно атмосферними опадами. Взимку замерзає. Дно озера біля південних берегів вкрите валунами, у північній частині поширені піщано-мулисті відклади. Південний і західний берег кам’янистий: на нього осипаються продукти розпаду скельного схилу Глибина Несамовитого по всій площі коливається в межах 1—1,5 м. Поверхневого стоку озеро не має, однак нижче моренного валу витікає декілька струмків — приток Прута.

Озеро і прилегла до нього територія — це незвичайний, вражаючий куточок альпійської незайманої природи: високі кам’янисті або порослі яскраво-зеленим пухнастим килимом альпійки вершини, глибокі долини, утворені стародавнім льодовиком, що перемежовувалися смужками високогірної зеленої вільхи і полянами некошених трав, круті ущелини з випираючими ребрами кам’яних складок, стрічки стежин і веселі потоки з кристально чистою водою.

Несамовите-шляхМісцевість поблизу Несамовитого вражає фантастичними доісторичними формами. У чашкоподібну долину, обмежену дуже крутими і високими берегами, врізаються залишки небачених гігантських стін і розрізають її на три частини. Це голі, дуже гострі і круті стіни — Козли Малі і Козли Великі. На худих хребтах цих Козлів стирчать нарости — гострі списи і башти. З суворим, загрозливим рельєфом гострих і голих скель контрастує весела долина, що вистилає м’яким оксамитовим килимом альпійки і некошених трав. Пейзаж захоплюючий — заради таких вражень хочеться приходити сюди знову і знову! Про Несамовитого існує багато легенд. Кажуть, що якщо в озеро кинути камінь, воно закипить, і мандрівника в дорозі обов’язково застане негода. Інша «правдива» історія розповідає про те, що біля озера збираються душі самовбивць і танцюють.

Горе тому, хто попадеться в руки безбожників. Єдиний захист — це звук трембіти, від сумного звуку якої вони біжать, світ за очі.

 

Автобусные туры